Liturgiczna Służba Ołtarza


Liturgiczna Służba Ołtarza to nieodłączny ruch każdej parafii. Trudno jest sobie wyobrazić celebrację Eucharystii bez chłopców dzwoniących dzwonkami, przygotowywujących ołtarz czy niosących patenę. Posługa Ministranta to zaszczyt bycia bardzo blisko Pana Jezusa, służenia przy samym ołtarzu. Wspólnota ta, to także formacja młodych sumień, które bardzo często wybierają potem drogę kapłaństwa. Inni z kolei, wiodą życie świeckie ale do końca życia pozostają ministrantami.

W Parafii/Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Liturgiczna Służba Ołtarza to bardzo liczna grupa. Ze względu na charakter naszej Wspólnoty Parafialnej, chłopcy bardzo często biorą udział w uroczystościach diecezjalnych oraz miejskich. Ministranci mają także swój własny zarząd:

Ministrant PrzewodniczącyMariusz Tymiński
Zastępca PrzewodniczącegoMateusz Stankiewicz
Sekretarz MinistrantówDaniel Hermanowski
Zastępca SekretarzaMarcin Chrostowski
Skarbnik MinistrantówKamil Rogiński
Zastępca SkarbnikaMichał Przestrzelski
Kapitan Drużyny Piłkarskiej KKS MiłosierdzieMichał Stankiewicz

Ministranci naprawdę wkładają serce w to, co robią. Dowodem na to jest chociażby zajęcie 3 miejsca w Diecezjalnym Konkursie Liturgicznej Służby Ołtarza, organizowanym przy Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie w 2007r.

Z grona chłopców wyłonił się również Katolicki Klub Sportowy pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży, który reprezentuje naszą Parafię w rozgrywkach piłkarskich.

Jeśli chcesz zostać ministratem, nic prostszego. Przyjdź na nasze spotkanie w sobotę o godzinie 10 i spędzaj czas razem z nami na modlitwie, zabawie i wyjazdach. Zapraszamy!

Kontakt: Ks. Grzegorz grzegorzkosiorek@wp.pl

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews